Слава Ісусу Христу! Ми з чоловіком греко-католики і в такій же церкві плануємо хрестити дитину. Маю два питання: 1) чи може бути за хресну маму моя двоюрідна сестра, яка одружена з чоловіком, має дитину, але не перебуває у церковному шлюбі? (і до того ж, вона православна) 2) чи є таке церковне ім"я Устим? Тетяна

Слава навіки, Дорога Тетяно, вітаю Вас з народженням дитинки. Щодо відповіді на перше запитання, то вона є гарно розписана у попередньому запитанні цієї рубрики, де вказано те, що хресні батьки мають вести християнський спосіб життя, тобто, передбачає життя у церковному шлюбі. Щодо того, що вона православна, то тут церковний закон говорить наступне: "З виправданої причини можна допустити вірного якоїсь східної некатолицької Церкви (православної) до завдання хресної мами, але завжди разом із хресним католиком." (ККСЦ, Кан. 685, §3.)

Відповідаючи на друге ваше запитання, скажу, що не знаходив імені Устим у церковному календарі, однак не думаю, що це є причиною не називати дитину цим іменем. З молитвою за Вас, о. Віталій