Щосереди з 10:00 до 15:00 у нижній частині нашого храму відбуваються консультації для залежних від алкоголю та членів їхніх родин, з ініціативи Консультативно-просвітницького центру (КПЦ) УГКЦ "За тверезість" життя.

Консультації проводяться за попереднім записом.

тел. +380677055297 о. Ярослав Рохман

тел. +380976116475 Марія (християнський психолог).

Метою діяльності центру є праця над подоланням явища алкогольної залежності в суспільстві.

Робота здійснюється у різних напрямках:

1. Просвітницько-консультативний:

• Індивідуальна консультативна допомога:
  • консультації для залежних від алкоголю та членів їх родин;
  • роз'яснення консультантом з узалежнень сутності захворювання алкоголізмом;
  • духовна терапія для залежних;
  • скерування до груп взаємодопомоги, на терапію або в реабілітаційні центри.
  • Консультативна допомога сім'ям :
  • підготування рідних та близьких алкозалежної особи до визнання нею факту узалежнення з метою подальшого спрямування на лікування;
  • сімейну терапію для співузалежнених;
  • відвідування груп взаємодопомоги для алкозалежних та співузалежнених.
  • Просвітництво:
  • Місії тверезості на парафіях УГКЦ[1] із започаткуванням Золотої книги тверезості;[2]
  • Тренінги та семінари для різних вікових груп в державних установах та на підприємствах з метою популяризації тверезого способу життя.

(Завдання є –протистояти поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві і цим допомагати людям жити відповідно до їхньої власної гідності. Кілька років поспіль підкомісія проводить

Місії тверезості завершуються запровадженням на парафії «Золотої книги тверезості». Такі)

2. Терапевтично-реабілітаційний:

• Проведення Духовної терапії[3] для залежних;
  • Духовної терапії для співзалежних.[4]

Хто може звертатися по допомогу в КПЦ?

Люди, які мають алкогольну залежність, члени їхніх родин: батьки, діти.

Які форми реабілітації пропонує центр?

Однією з форм реабілітації – є програма 10 – ти денної реабілітації залежних від алкоголю «Повернення до життя».  Реабілітація відбувається у садибі-музеї патріарха Йосипа Сліпого, що у селі Заздрість, Тернопільської області.  Програма реабілітації базується на методі Духовної терапії, який напрацювала підкомісія у ході своєї діяльності і який широко застосовує у допомозі залежним.

[1] Місії тверезості відбуваються у храмі. Під час Святої Літургії виголошується проповідь з даної проблеми. Проводиться превентивно-профілактичний семінар на тему «Правда про алкоголь» з учнями у школах. Також відбуваються зустрічі з працівниками сільських рад, правоохоронних органів та підприємцями, де обговорюються питання алкогольної залежності та способи її подолання.

[2] Золота книга тверезості є благословенна духовним проводом Церкви як духовна зброя проти гріха пияцтва та допомога для визволення з хвороби алкогольного узалежнення. Кожний християнин, вільний від алкогольної залежності, складаючи присягу і  Золоту книгу тверезості, відмовляється від споживання алкоголю в намірі зцілення близької особи, творячи для себе своєрідний піст. Після впровадження Книги у храмі у визначений день відбуваються богослужіння в намірі за зцілення залежних від алкоголю та за членів їх родин.

[3] Духовна терапія – це впершу чергу супровід людини до Бога, а потім вже позбавлення людини від алкоголю. Духовна терапія включає в себе три складових: церковна або терапія Святих Таїнств, психотерапія і програма «12 кроків», яка узгоджена з наукою Церкви.

[4] Метою духовної терапії для співзалежних – є допомога людині повернутися до Бога, щоб Він повернув людині здатність бачити себе, щоб вилікував і врятував її душу. А вже після власного прозріння і навернення співузалежнена людина буде здатна допомогти своїй близькій залежній людині.