Церква наполегливо рекомендує добре приготуватися до місії хресного батьківства, і справді до цього приготування входить і свята тайна сповіді. Однак, якщо з тих чи інших причин людина опустила цей важливий момент, то нічого не заважає їй посповідатися в будь який інший час, навіть після того як стали хресними. Адже сповіді потребуємо завжди, а не тільки перед якимись важливими подіями у нашому житті. Хай Бог благословить Вас! Дякуємо за запитання.

Слава навіки, так, звісно можуть.

Немає жодної перешкоди для подружньої пари бути хресними батьками для однієї дитини.  Нехай Господь допомагає Вам бути добрими хресними батьками.

Воістину воскрес! Дорога Ірино, нічого містичного  чи страшного у цьому немає, думаю, це проста необережність. Тож не переймайтеся даремно через цю ситуацію і хто би вам що не казав, не вірте у різні забобони чи народні міфи.

Воістину воскрес! Дорога Маріє, справді щоб бути добрими хресними батьками, треба щоб люди були готові до цього, головно ця готовність має виявлятися у духовному плані. Канонічне право пише, що особа, що бажає бути хресним чи хресною має вести життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти. Тож перш ніж кликати людей за хресних, переконайтеся, що вони старатимуться бути добрим прикладом для свого похресника/ці. Бо якщо вони зустрічаються і планують шлюб, тоді все добре, ніяких питань немає, але якщо вони живуть як у нас кажуть "на віру" і для них це нормально, то так не годиться.

Слава навіки! Так, можна. Немає жодної перешкоди щодо цього.

Слава навіки! Дорога Христино, звісно батьки можуть охрестити свою дитину, це навіть дуже добре. Однак ще важливіше також дбати про те, щоб вже охрещена дитина зростала у Божому благословенні, яке сходить на сім`ю через спільну участь у Святих Тайнах: Подружжя, Сповіді та Причастя. Тож думаю наступним кроком мало би бути точно питання церковного шлюбу, щоб жити у Божій ласці так як це годиться християнській сім`ї. З молитвою за Вас, о. Віталій

Слава навіки! Не впевнений, чи правильно зрозумів Вас, але все ж постараюсь відповісти. Якщо це ваша дитина, то звісно можете її хрестити однак дуже важливо також дбати про те, щоб вже охрещена дитина зростала у Божому благословенні, яке сходить на сім`ю через спільну участь у Святих Тайнах: Подружжя, Сповіді та Причастя. Якщо ж Вас кличуть бути хресною мамою, то варто все ж відмовитись від цього обов'язку так як хресні батьки - це ті які самі мають дбати про своє духовне життя через молитву, участь у Святій Літургії, а головно через участь у Святих тайнах Сповіді та Причастя. (ККСЦ. Кан. 685 – § 1,2)

Позиція Церкви щодо спіралі базується на тому, що спіраль є не протизаплідним засобом, а в повному розумінні - абортивним засобом. Він не перешкоджає зачаттю, а перешкоджає закріпленню заплідненої яйцеклітини в порожнині матки, провокуючи знищення ембріона. Саме тому, сповідатися з цього гріха - це позбутися спіралі зі свого тіла. Надіюсь Ви також приймете правильне рішення у цій ситуації.

Дорога Анастасіє, відповідь на ваше питання залежить від того, чому Ви не пішли до священика щоб прочитав молитву вводу у храм. Зрештою це можна зробити і тепер. Для того, щоб бути хресною мамою слід також попередньо приступити до Святої Тайни Сповіді та Святого Причастя.

Дорогий Сергію, не дуже добре знаю закони православної церкви, тому не можу зрозуміти саму причину відмови у шлюбі. Хоча впевнений, що чоловікові, про якого мова у запитанні, слід все ж ще раз звернутися до храму, щоб вирішити питання що стосується його шлюбу.

Повертаючись до Вашого запитання, то справді щоб хтось дозволено виконував завдання хресного батька потрібно щоб він вів життя, згідне з вірою і завданням, яке має прийняти. Цей церковний канон зобов'язує нас жити у християнському подружжі або ж у стані вільному, однак у жодному разі не у так званих відносинах "на віру". Тож справді важливо відповідально віднестися до цього.