Дорога Юліє, шлях навернення і покаяння кожної людини прекрасно описав Ісус у «Притчі про блудного сина», центром якої є «милосердний батько» (Лк. 15,11-24), що кожного дня чекає нашого покаяння та навернення. Ви дуже гарно написали, що добра сповідь - це найбільша мрія цілого Вашого життя. Скажу Вам більше, що і Господь дуже сильно чекає цієї сповіді, адже давно готовий пробачити та прийняти ваше покаяння. Не слід боятися сповіді, адже священик це всього лиш інструмент у Божих руках, через який Господь промовляє до нас слова прощення. Тож прямо сьогодні зніміть з себе той тягар гріха, який носите на собі та приступіть до Св. Тайни Сповіді. У нашого храмі Сповідь проводиться щоденно перед Службою Божою або ж у інший, зручний для Вас час. З молитвою за Вас, о. Віталій.

В тому чи іншому обряді є свої приписи служіння Святої Літургії та участі вірних у ній. В церковному законодавстві УГКЦ, а саме, у Партикулярному праві УГКЦ подано вичерпну відповідь щодо цього: "Вірні можуть приймати Пресвяту Євхаристію тільки один раз на день." (Кан. 90 § 2)

Слава навіки! Так, приходьте.

Слава навіки! Дорога Тетяно, про цей випадок слід було одразу ж повідомити священика, який відправляв Літургію, в іншому разі зробити все, щоб уникнути зневаги Святих Тайн. Причастя спожити або ж повернути священику.  На майбутнє, протягом якогось часу нехай дитина причащаються тільки Кров'ю Господньою, про що слід попередити священика перед прийняттям Св. Причастя.

Якщо відчуваємо за собою тільки повсякденні гріхи, то, можемо приступати до Причастя, не роблячи ніякого святотатства, оскільки повсякденний гріх не позбавляє людину стану благодаті. Повсякденні гріхи відпускаються через освячуючу благодать, яку ми приймаємо в момент причастя. Тим не менше, краще сповідатися регулярно, навіть якщо на совісті тільки повсякденні гріхи. Рекомендується приступати до Таїнства Покаяння один раз на місяць, чи при потребі. Якщо ж людина усвідомлює, що вона скоїла тяжкий гріх, то не може приступати до Святого Причастя, не сповідаючись.

Дивіться також: Як відрізнити важкий гріх від легкого?

Слава навіки! На даний час, ця ситуація не є перешкодою для Вашої мами, приступати до Сповіді чи Св. Причастя. Якщо вона посповідалася з того, що жила без шлюбу, виконавши всі умови доброї сповіді, то віримо, що гріх є прощений Богом. Сьогодні важливо є молитися, дякувати Богові за дар прощення та вести християнський спосіб життя.

Слава навіки! Так, звісно ви можете прийти перед Службою Божою та приступити до Святої Тайни Сповіді. У нашому храмі священики сповідають щодня, перед початком Служби Божої чи по її завершенні.

Головною метою нашої сповіді є отримати прощення гріхів, та виконати постанову виправитися. Коли сповідаємося щиро, Господь дарує нам відчуття духовної радості. Тому запорукою доброї сповіді є називати гріхи такими як якими вони були, для того щоб в повній мірі могли відчути, що посповідалися добре і правильно. Раджу вам приступити ще раз до сповіді і визнати гріхи так, як ви вказали їх у своєму запитанні. На майбутнє, готуючись до Св. тайни Сповіді. пам'ятайте про іспит сумління, як один із пунктів доброї сповіді, який значно полегшить розуміння гріха. Ось приклад одного із іспитів сумління: Іспит совісті.

Дорога Тетяно, якщо у вас є сумніви щодо того, чи почув священик гріх, що ви йому сказали на сповіді, то раджу вам задля спокою сумління на наступній сповіді ще раз визнати той гріх, про який ви розповіли. А на майбутнє, якщо виникне така чи подібна ситуація, можна гріх сказати ще раз одразу на сповіді, щоб потім марно не перейматися. Хай Господь благословить. З молитвою за Вас, о. Віталій.

Мабуть мова йде про тих батьків, які не маючи на те причин, не приступають до Святих Тайн. Тоді священик має рацію, адже дитині важко зрозуміти, чому батьки змушують йти до Причастя, при цьому самі того не роблять. Ваша дитина може безперешкодно приступати до Святого Причастя.