Дорога Олександро, відповідь на ваше запитання знаходимо у церковному законодавстві, а саме у Кодексі Канонів Східних Церков, де читаємо:

Кан. 803 – § 1. Правосильно укладати подружжя з нехрещеними не можна.

• 3. Щодо умов диспензування (звільнення від дотримування закону) слід застосовувати кан. 814.

Кан. 814 – Дозвіл з виправданої причини може дати місцевий Ієрарх але нехай його не дає, якщо не будуть виконані такі умови:

1-е - католицька сторона повинна заявити, що вона готова відсунути від себе небезпеку втрати віри, і дати щиру обіцянку, що зробить усе в міру сил, щоб усі діти були охрещені і виховані в католицькій Церкві;

2-е - друга сторона повинна бути своєчасно повідомленою про обіцянки, які дала католицька сторона, так щоб справді була свідома змісту обіцянки і зобов'язання католицької сторони;

3-є - обидві сторони повинні бути ознайомленими з цілями й істотними особливостями подружжя, яких не може виключити жодна сторона.

Кан. 815 – Партикулярним правом кожної Церкви свого права повинен бути установлений спосіб, як треба робити такі заяви й обіцянки, що завжди вимагаються, і повинен бути окреслений спосіб, яким чином це має бути відомо у зовнішній сфері й як має бути повідомлена некатолицька сторона.

Керуючись даним церковним законом, вам для більш точної інформації слід звернутися до місцевого церковного трибуналу, який компетентний у справах подружжя. В м. Івано-Франківську церковний трибунал УГКЦ знаходиться по вулиці Василіянок, 64.

Дорога Наталіє!  Я розумію біль, яка є у вашому серці, адже подружня зрада не може пройти не завдавши болю і шкоди для подружжя. Однак важливо пам’ятати, що якою болючою не була б рана, її потрібно лікувати, докладаючи чимало зусиль. Та на цю хвилину, дедалі важливішим моментом є власне знайти причину такого вчинку з боку вашого чоловіка. Окрім того навіть мови не може бути про якесь спілкування чоловіка з тією жінкою, якщо просить вибачення, то правдивість своїх слів має потвердити щоденними вчинками як доброго чоловіка та батька. Пригадайте йому слова подружньої присяги, які ви говорили один одному в день шлюбу. Адже ми обіцяємо любити, бути вірними та чесними аж до кінця життя, та забуваємо дуже часто про те, що для того, щоб цього дотримуватися, у нашій сім’ї має бути присутня щоденна спільна молитва, недільна Служба Божа, часта Сповідь та Святе Причастя, іншими словами має бути Той, хто допоможе мені це все виконати. З молитвою за вашу сім’ю, о. Віталій.

Оскільки шлюб має відбутися у Греко-католицькій Церкві, то підготовку до шлюбу також слід проходити у цій Церкві, щоб в подальшому уникнути будь-яких розбіжностей.

Шлюб, який ви прийняли в православній церкві, є також дійсним і у католицькій церкві. Однак, для того щоб отримати шлюб у католицькій церкві, декрет про визнання шлюбу недійсним з тої чи іншої причини має бути виданий церковним судом католицької церкви.

Ніхто Вас від Церкви в жодному випадку не відштовхує. Неможу до кінця зрозуміти ваші теперішні відносини, однак хочу вас запевнити в тому, що людина, яка просить покаяння і постановляє виправити ту чи іншу ситуацію заслуговує бути прощеною Богом. Однак у контексті Вашої ситуації слід також памятати, що дошлюбну чистоту ніхто не відміняв, а тому її недотримання у відносинах, завжди є чинником який руйнує фундамент майбутнього подружжя. Тож, якщо маєте намір у майбутньому просити у Бога благословення на шлюб, то вже сьогодні маєте будувати свої відносини згідно заповідей Божих.

Слава навіки! Звісно, можете, на це немає жодної заборони і на Ваше подружнє життя ніяк не впливатиме.

Подружжя – це важливий крок у житті людини, це створення нової сім'ї, побудованої на міцному зв’язку та взаємній любові. Церква радить та заохочує вірних перед таким важливими рішеннями очистити своє душу в св. Тайні Сповіді.  Те, що ви не приступили до сповіді, не впливає на ваш союз, він є дійсним і бажаним в Божих очах.

Не впадайте у відчай, адже ви можете в будь-який момент приступити до Сповіді і після укладення подружжя. Щоб бути ближче до Бога, слід це робити регулярно. Пам’ятайте, що Господь милосерднийі прощає всім, хто жаліє за свій гріх і приходить до Святої Тайни Сповіді.

Оповіді - це дуже важливий та необхідний елемент для укладення подружжя, який дозволяє переконатися, що немає жодних причин, які можуть бути перешкодою до укладення св. Тайни Подружжя.

Якщо оповіді не були виголошені, то в такому випадку зверніться до священика, який уповноважений уділити Вам шлюб, ознайомте його із деталями ситуації, що склалася, а він вкаже на подальші Ваші дії.

Тільки після звершення св. Тайни Подружжя двоє людей стають одним цілим. А отже, спільне життя хлопця і дівчини до шлюбу забороняється, адже завжди є небезпека гріха перелюбу. Батьки повинні наполягати на тому, щоб було так, як вчить цього Бог, а саме, спільне життя тільки після укладення Подружжя.

Слава навіки! Прожити ціле життя з коханою людиною - справді велике щастя. Однак у житті іноді трапляється так, що робимо один одному неприємності. Але якщо обоє людей пов'язані взаємною любов'ю, то ніщо не зможе стати на заваді стосункам. Звичайно, якщо ви спільно відвідуєте Церкву, молитеся, то ваша любов ставатиме щораз міцнішою, адже таким чином запрошуєте до свого життя Бога.

А щодо молитви, пам'ятайте, що Служба Божа є найбільшою молитвою, на якій можете скласти намірення за людину, яку кохаєте.