Подружжя – це важливий крок у житті людини, це створення нової сім'ї, побудованої на міцному зв’язку та взаємній любові. Церква радить та заохочує вірних перед таким важливими рішеннями очистити своє душу в св. Тайні Сповіді.  Те, що ви не приступили до сповіді, не впливає на ваш союз, він є дійсним і бажаним в Божих очах.

Не впадайте у відчай, адже ви можете в будь-який момент приступити до Сповіді і після укладення подружжя. Щоб бути ближче до Бога, слід це робити регулярно. Пам’ятайте, що Господь милосерднийі прощає всім, хто жаліє за свій гріх і приходить до Святої Тайни Сповіді.

Оповіді - це дуже важливий та необхідний елемент для укладення подружжя, який дозволяє переконатися, що немає жодних причин, які можуть бути перешкодою до укладення св. Тайни Подружжя.

Якщо оповіді не були виголошені, то в такому випадку зверніться до священика, який уповноважений уділити Вам шлюб, ознайомте його із деталями ситуації, що склалася, а він вкаже на подальші Ваші дії.

Тільки після звершення св. Тайни Подружжя двоє людей стають одним цілим. А отже, спільне життя хлопця і дівчини до шлюбу забороняється, адже завжди є небезпека гріха перелюбу. Батьки повинні наполягати на тому, щоб було так, як вчить цього Бог, а саме, спільне життя тільки після укладення Подружжя.

Слава навіки! Прожити ціле життя з коханою людиною - справді велике щастя. Однак у житті іноді трапляється так, що робимо один одному неприємності. Але якщо обоє людей пов'язані взаємною любов'ю, то ніщо не зможе стати на заваді стосункам. Звичайно, якщо ви спільно відвідуєте Церкву, молитеся, то ваша любов ставатиме щораз міцнішою, адже таким чином запрошуєте до свого життя Бога.

А щодо молитви, пам'ятайте, що Служба Божа є найбільшою молитвою, на якій можете скласти намірення за людину, яку кохаєте.

Слава навіки! Церковне законодавство чітко прописує канонічний вік якого мають досягнути наречені до вінчання - 18 років. Укласти Святу Тайну Подружжя таємно неможливо, так як цьому передує ряд важливих питань, таких як передподружня катехизація, виголошення оповідей на парафіях наречених, які мають голоситися у храмі після недільної Служби Божої.

Шлюб - це серйозний крок у житті кожної людини, а тому Церква закликає, щоб кожен, хто вступає у подружнє життя був належно підготовлений, свідомий всієї ваги відповідальності, яку приймає на себе вирішуючи поєднати своє життя перед Богом.

Звичайно, що на дійсність Вашого шлюбу це зовсім не впливає. Та все ж похвально буде з вашої сторони звернутися до священика, котрий Вам уділяв св. Тайну Подружжя, та запитати, чи був здійснений запис у книзі реєстру шлюбів.

Щодо подружніх наук: не зовсім правильно є те, що ви не пройшли ці науки, однак, якщо ви матимете таке бажання, можете їх пройти і після укладення подружжя у храмі, де вони проводяться.

Слава навіки! Подружжя не має на меті обмежити спілкування людини з іншими людьми. Однак, важливо, щоб це спілкування ніяким чином не впливало на стосунки між чоловіком і жінкою, а особливо – щоб не занедбувалися подружні обов'язки: любов, вірність, виховання дітей, догляд за домом, приділення належної уваги коханій людині.

Також, думаю варто врахувати і думку чоловіка чи дружини, адже подружжя – це одне ціле, тож відповіді на такі запитання слід знаходити спільно.

Якщо ж говорити про поняття зради, то тут важливо є зрозуміти чого я чекаю від такого роду дзвінків, чи спілкування в інтернеті. І якщо є небезпека, що таке спілкування може негативно вплинути на відносини в сім’ї, рекомендую від нього утриматись.

Хай Бог оберігає Вас та Вашу сім’ю.

Слава навіки! Дорога Любомиро! Дуже радий за те, що Ви вирішили поєднати свої серця перед Богом. Щодо дати 30 вересня 2017 року, то можете не турбуватись, ніяких перешкод до прийняття Святої Тайни Подружжя у цей день немає. Нехай благословить Вас Господь!

Подружня зрада завжди була великою раною та випробуванням для сім’ї. Щоб знайти вихід з такої ситуації, найперше потрібно знайти причину такій поведінці матері, адже коли людина засліплена гріхом, свої дії вона не може свідомо оцінювати як зло.

Не менш важливим є звернутися до священика, який послугував би авторитетом для мами, а відтак мало-помалу, допоміг би знайти правильний вихід з цієї ситуації. З вашої сторони, важливою є спільна молитва у сім'ї, і ви маєте бути ініціатором цієї молитви за збереження сім’ї.  Жертвуйте Св. Літургію в цьому намірі, і обов’язково говоріть з мамою та батьком про свої переживання. Дайте матері зрозуміти, наскільки важливою є її присутність в сім’ї.

Нехай Господь допоможе Вам у ції непростій життєвій ситуації.

В першу чергу не треба опускати рук і втрачати надію. З Богом і молитвою все можна осягнути. Якщо ми перебуваємо в Божій опіці, молимось, читаємо Святе Письмо, часто приступаємо до сповіді та св. Причастя, то це є гарантія Божого захисту, тому не маємо підстави боятися якогось ворожіння чи його впливу на наше життя. Важливо є довіритися Богові та молитися в намірі, щоб зустріти кохану людину і створити міцну християнську сім’ю. Щиро вірю, що Господь захистить і вислухає вашу молитву.