Слава навіки! Дорога Тетяно, ніде у церковному законодавстві УГКЦ не написано, що треба зобов'язувати когось міняти віру для того, щоб повінчатися. Можливо, ваш отець щось інше мав на увазі, або Ви його неправильно зрозуміли, не знаю. Однак, не бачу жодної причини забороняти Вам вінчатися. Тут хіба, що треба зауважити, що це буде так зване мішане подружжя, а отже, на такий шлюб потрібен дозвіл місцевого єпископа, з огляду на різницю віросповідання яка є між вами. По такий дозвіл вас скерує священик, до якого ви звернетесь у питанні Вінчання. З молитвою за Вас, о. Віталій.

Дорога Ірино, Церква завжди готова допомогти молодому подружжю стати на шлях примирення. Тим більше, якщо в цьому зацікавлені обидві сторони, маю на увазі чоловік і жінка. Тож закликаю Вас звернутися напряму до нашого храму та домовитися про катехизацію або ж можете також домовитись про зустріч зі священиком за номером телефону: 096 61 19 515 о. Віталій. 

Слава Ісусу Христу! Я православна, мій майбутній чоловік греко-католик, маємо намір вінчатися 12 червня 2020 року. УГКЦ в цей день не дозволяє вінчання, вінчатися планували в УГКЦ, бо є прихожанами цієї церкви. Православна ж церква має свої інші погляди на таку ситуацію. Де шукати правди? Хочеться наше спільне життя почати в правді перед собою і перед Богом. Підкажіть, Святий Отче як вибрати день?

Слава навіки! Дорога Уляно, так як Ви є прихожанами УГКЦ, то варто шукати вирішення цієї ситуації, саме у своїй церковній спільноті. Заборона, уділення шлюбу в цьому часі зумовлена тим, що це є тиждень після Пятдесятниці, тиждень загальниці. Цю ситуацію можна вирішити, отримавши дозвіл від церковного трибуналу на шлюб в часі загальниці і тоді спокійно вінчатися або ж змінити дату вінчання. 

Так, однак для цього потрібен дозвіл від церковної влади. Тому, що свято Зіслання Святого Духа розпочинає тиждень загальниці, тобто час протягом якого є заборонено без дозволу місцевого єпископа уділяти Св. Тайну Подружжя. Тож з цим питанням Вам потрібно звернутися до церковного суду, що в нашому місті знаходиться за адресою вул. Василіянок, 64. З молитвою за Вас, о. Віталій. 

Слава навіки! Дорога Галино, на мою думку, всьому, що відбувається у нашому житті, є причина та пояснення. 15 років подружнього життя - це дуже довгий час, протягом якого Ви жили як одне ціле, любили та виховували дітей. Думаю, варто запитати себе: А що ж пішло не так, чому все склалося сьогодні саме таким чином?

Як на мене, то Ви маєте зробити все можливе з вашої сторони, щоб зберегти свою сім'ю. Та якщо це якось загрожує Вашому здоров'ю чи здоров'ю ваших дітей то звісно ж пріоритетним тут буде питання безпеки (якщо мова йде про насильство). Добре було б звернутися до священика на духовну розмову, щоб добре зрозуміти в чому справа та отримати пораду як діяти в цій ситуації.

Дорога Тетяно, дотримання чистоти дошлюбних відносин між хлопцем і дівчиною є першим завданням, яке вони мають виконати спільно. Дуже добре та похвально що Ви плекаєте чистоту своїх відносин, однак не слід забувати,що спокуси до гріха як були вчора так мабуть будуть і в майбутньому. Ми своїми вчинками, молитвою маємо робити все, щоб противитися спокусі, а не співдіяти їй. Тому Ви мусите розуміти, що ймовірність гріха в умовах, коли Ви живете разом є набагато більшою.

Молитися за Божу волю дуже добре і правильно але не слід забувати, що головним промінчиком Божого світла у нашому житті є наше сумління. І якщо ми знаємо як до спільного життя до шлюбу ставиться Церква, звісно ж негативно, якщо чуємо голос власного сумління, що підказує що це не зовсім правильно, то значить залишається прийняти те, що Ви молилися за Божу волю і Господь дає Вам чітко зрозуміти якою є Його воля власне через науку Церкви та голос власного сумління. Тому робіть усе, що від вас щоби не втратити те, що плекаєте протягом того часу від коли почали зустрічатись. 

З молитвою за Вас, о. Віталій.

Слава навіки! Дорога Ірино, перебування нареченого за кордоном не є перешкодою, щоб уділити Вам Святу Тайну Подружжя, однак самому обряду вінчання передує ряд обов'язкових організаційних та підготовчих питань, що їх слід вирішити. Тому було б добре, щоб Ви в ближчому часі підійшли до нашого храму та детальніше все обговорили. Також можете подзвонити за телефоном 0966119515. З повагою, о. Віталій.

Воістину Воскрес! Будемо раді зустрічі з Вами у будь який зручний час. Церква є відкрита протягом дня з 7:00 до 19:00. Також можете домовитись про зустріч за телефоном: 0966119515 - о. Віталій.

Слава навіки! Можна, однак тільки з дозволу місцевого ієрарха. Про це читаємо у Партикулярному праві УГКЦ. Кан. 110, § 1. Звершувати таїнство Подружжя під час постів або загальниць можна
лише за дозволом місцевого ієрарха.

Тож з цим питанням Вам потрібно звернутися до церковного суду, що в нашому місті знаходиться за адресою вул. Василіянок, 64. 

З повагою, о. Віталій.

Дорога Юліє, відповідь на ваше запитання знаходимо у церковному законодавстві, а саме у Кодексі Канонів Східних Церков, де читаємо:

Кан. 803 – § 1. Правосильно укладати подружжя з нехрещеними не можна.

  • 3. Щодо умов диспензування (звільнення від дотримування закону) слід застосовувати кан. 814.

Кан. 814 – Дозвіл з виправданої причини може дати місцевий Ієрарх але нехай його не дає, якщо не будуть виконані такі умови:

1-е - католицька сторона повинна заявити, що вона готова відсунути від себе небезпеку втрати віри, і дати щиру обіцянку, що зробить усе в міру сил, щоб усі діти були охрещені і виховані в католицькій Церкві;

2-е - друга сторона повинна бути своєчасно повідомленою про обіцянки, які дала католицька сторона, так щоб справді була свідома змісту обіцянки і зобов'язання католицької сторони;

3-є - обидві сторони повинні бути ознайомленими з цілями й істотними особливостями подружжя, яких не може виключити жодна сторона.

Кан. 815 – Партикулярним правом кожної Церкви свого права повинен бути установлений спосіб, як треба робити такі заяви й обіцянки, що завжди вимагаються, і повинен бути окреслений спосіб, яким чином це має бути відомо у зовнішній сфері й як має бути повідомлена некатолицька сторона.

Керуючись даним церковним законом, вам для більш точної інформації слід звернутися до місцевого церковного трибуналу, який компетентний у справах подружжя. В м. Івано-Франківську церковний трибунал УГКЦ знаходиться по вулиці Василіянок, 64.