Щоб замовити "григоріянку"(відправлені 30 Святих Літургій в інтенції (наміренні) однієї особи за померлого, на протязі 30 календарних днів одним, або декількома священиками) думаю слід звернутися до будь якого католицького храму з таким проханням, щоб отримати конкретну відповідь про можливість відслужити григоріянку. При чому це можна зробити як на Україні, так і за її межами, головне, щоб була наша церква.

Слава навіки! Дорога Анно, уже неодноразово чую подібні запитання, зокрема і бачу їх на нашому сайті. Насамперед, слід пам'ятати, що хустка, звичайно ж, сама собою не впливає ні на молитву, ні на наш духовний зріст. Її використання зумовлене давніми і глибокими культурними коріннями багатьох народів. У нашому народі здавна існував звичай, що дівчата до заміжжя не носили хустки, а заміжні жінки завжди покривали голову. В наш час хустка не несе такого значення, як колись, і відсутність хустки не означає чогось негативного. Зовнішній вигляд, безумовно, важливий, і він має відповідати нормам християнської моралі. Та ж і апостол Павло про покривання голови, в листі до Коринтян мовить:  Кожний чоловік, що молиться чи пророкує з покритою головою, соромить свою голову. А кожна жінка, що молиться чи пророкує з непокритою головою, соромить свою голову. (І Кор. 11.4-5)  Важливо прислухатися до наших звичаїв та обрядів, при цьому завжди пам'ятати, що головне, щоб наші серця були щирими і відкритими для Бога і ближніх.

Слава навіки! Немає ніякої заборони позичати весільний рушник. Та важливо все ж зберегти його на пам'ять про щасливий день вашого весілля.

Про походження такого імені можете повідомити господарів собаки, закликавши їх його змінити, хоча впевнений. що таке ім'я не матиме ніякого поганого впливу на собаку чи на його господарів. Щодо спільного життя до шлюбу, то тут важливо також визнати цей гріх у Сповіді.

Немає ніякої заборони на те, щоб ставити на кладовищі електронну свічку.

Немає людини, яка б жодного разу не помилилася. Довірте цю ситуацію Богові, який ніколи не прагне вчинити людині зло. Щира і правдива молитва ніколи не нашкодить. Якщо можливо, то зверніться до храму, в який подали ваше прохання про молитву та просто викресліть ім'я зі списку.

Слава навіки! Святої з іменем Яна у календарі УГКЦ ми не знаходимо. Натомість у римо-католикому календарі  є святі з іменем Ян. День пам'яті св. Яна з Дуклі, що проживав у Львові, у католицькій Церкві припадає на 8 липня, а святого Яна Непомуцького, що мешкав у Чехії – 16 травня.

Слава навіки! Дорога Вікторіє, раджу використовувати ті молитви, які Церква подає для потреб вірних у своїх офіційних виданнях чи молитовниках. Саме в них і знайдете потрібні Вам тексти молитов. А щодо неофіційних джерел (особливо інтернет-ресурси), то спершу переконайтеся у їх правдивості задля свого духовного добра та збагачення!

Якщо відчуваємо сором і картаємо себе за скоєний гріх, це означає, що наша совість не спить і закликає нас до навернення яке завжди має розпочинатися примиренням з Богом, тобто зі сповіді. Кожна людина у сповіді віддає свої гріхи Богові, та постановляє змінити своє життя, на краще.  Якщо ви зробили ці перші кроки, то вірте, що Бог приймає вас і не хоче щоб ви сумнівались у Його прощенні. Важливо для вас є залишити цей гріх у минулому. Святий Августин, не став би святим, якщо б у якусь мить свого життя не відкинув гріховне життя, пізнавши Бога у своєму житті. Так і кожен з нас, має завжди знаходити в собі силу йти вперед, щоб пізнати якою великою є Божа любов та прощення. Любов сильніша за гріх, а тому чоловік, який справді вас любить, не зважатиме на ваше минуле і не буде вам у цьому дорікати.

Слово «доля» не згадується  в богословських словниках, а також у катехизмі Католицької Церкви. Воно означає хід подій, збіг обставин, незалежних від бажання чи волі людини. Це є, так би мовити, життєвий шлях. З цього тлумачення можна зазначити, що наша доля не залежить від нас.

Католицька Церква, натомість, навчає про Боже провидіння. Бог у житті намагається людину спрямувати на дорогу спасіння, але аж ніяк не робить вибір за неї. Це задум Бога, згідно якого Він, як люблячий батько, піклується про своїх дітей і провадить їх. Кожна людина отримує від свого Творця розум і свобідну волю.  Вибір завжди залишається за людиною.