Про походження такого імені можете повідомити господарів собаки, закликавши їх його змінити, хоча впевнений. що таке ім'я не матиме ніякого поганого впливу на собаку чи на його господарів. Щодо спільного життя до шлюбу, то тут важливо також визнати цей гріх у Сповіді.

Немає ніякої заборони на те, щоб ставити на кладовищі електронну свічку.

Немає людини, яка б жодного разу не помилилася. Довірте цю ситуацію Богові, який ніколи не прагне вчинити людині зло. Щира і правдива молитва ніколи не нашкодить. Якщо можливо, то зверніться до храму, в який подали ваше прохання про молитву та просто викресліть ім'я зі списку.

Слава навіки! Святої з іменем Яна у календарі УГКЦ ми не знаходимо. Натомість у римо-католикому календарі  є святі з іменем Ян. День пам'яті св. Яна з Дуклі, що проживав у Львові, у католицькій Церкві припадає на 8 липня, а святого Яна Непомуцького, що мешкав у Чехії – 16 травня.

Слава навіки! Дорога Вікторіє, раджу використовувати ті молитви, які Церква подає для потреб вірних у своїх офіційних виданнях чи молитовниках. Саме в них і знайдете потрібні Вам тексти молитов. А щодо неофіційних джерел (особливо інтернет-ресурси), то спершу переконайтеся у їх правдивості задля свого духовного добра та збагачення!

Якщо відчуваємо сором і картаємо себе за скоєний гріх, це означає, що наша совість не спить і закликає нас до навернення яке завжди має розпочинатися примиренням з Богом, тобто зі сповіді. Кожна людина у сповіді віддає свої гріхи Богові, та постановляє змінити своє життя, на краще.  Якщо ви зробили ці перші кроки, то вірте, що Бог приймає вас і не хоче щоб ви сумнівались у Його прощенні. Важливо для вас є залишити цей гріх у минулому. Святий Августин, не став би святим, якщо б у якусь мить свого життя не відкинув гріховне життя, пізнавши Бога у своєму житті. Так і кожен з нас, має завжди знаходити в собі силу йти вперед, щоб пізнати якою великою є Божа любов та прощення. Любов сильніша за гріх, а тому чоловік, який справді вас любить, не зважатиме на ваше минуле і не буде вам у цьому дорікати.

Слово «доля» не згадується  в богословських словниках, а також у катехизмі Католицької Церкви. Воно означає хід подій, збіг обставин, незалежних від бажання чи волі людини. Це є, так би мовити, життєвий шлях. З цього тлумачення можна зазначити, що наша доля не залежить від нас.

Католицька Церква, натомість, навчає про Боже провидіння. Бог у житті намагається людину спрямувати на дорогу спасіння, але аж ніяк не робить вибір за неї. Це задум Бога, згідно якого Він, як люблячий батько, піклується про своїх дітей і провадить їх. Кожна людина отримує від свого Творця розум і свобідну волю.  Вибір завжди залишається за людиною.

Коли мова йде про самогубство, то найперше, потрібно розглянути ряд факторів, які привели до цього вчинку, чи людина це свідомо робила, чи ні, чи, можливо, були психічні захворювання, чи була в стані депресії, під дією сильного стресу.  Все це варто взяти до уваги у кожному конкретному випадку. Тому Церква, на Божественних Літургіях поминання за самогубцями не твориться окремо, але лишень у загальному списку із іншими померлими, віддаючи його Божому провидінню та милосердю.

Слава навіки! Дорога Олено, в літургійних уставах УГКЦ, немає такої відправи як сорокоуст за здоров'я. Коли мова йде про сорокоусти, то кожен вірний нашої Церкви має розуміти, що говориться про молитву в часі Великого посту, під час якої читають імена з поминальників всіх померлих із наших родин, які ми завчасу подали на спомин.

Однак слід також сказати, що Служба Божа за здоров'я служиться у нашому храмі щодня, о 8:00 чи о 18:00, на яку також можна подавати свої прохання про молитву чи то на одну Службу Божу, чи на більший період часу. Дякую за Ваше запитання. Хай благословить Вас Господь.

Слава навіки! Отець Володимир Лось є адміністратором церкви Святого Миколая, що в м. Івано-Франківську, по вул. Матейка, біля Міської Лікарні №1.

Кожного четверга, о 17:00, в цьому храмі Він проводить молитви для тих, хто цього потребує. Тож, думаю, найкраще буде звернутися до нього саме у цей час.